Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

lut 24

Ultrasonograficzny niezbędnik lekarza POZ cz. I – jama brzuszna

24 lutego 2024 - 25 lutego 2024

2990PLN

Kurs realizowany jest przy współpracy z firmą USG Trener.

Autorski program szkolenia stworzony został z myślą o Lekarzach POZ, Lekarzach Rodzinnych oraz Lekarzach Chorób Wewnętrznych chcących rozpocząć samodzielną diagnostykę ultrasonograficzną i świadomie posługiwać się ultrasonografią w codziennej praktyce lekarskiej.

Przekazywana w kursie wiedza oparta jest o doświadczenia z gabinetu POZ oraz pracowni USG. W wykładach poruszone zostaną kluczowe kwestie, które pozwolą rozpocząć samodzielną diagnostykę w najważniejszych z punktu widzenia Lekarza Rodzinnego, Lekarza Klinicysty obszarach.

Zespół trenerów to lekarze POZ, którzy korzystają z ultrasonografii w codziennej pracy, będzie to więc unikalna okazja do wymiany doświadczeń oraz inspiracja by bez kompleksów sięgać po głowicę USG !

W części pierwszej skupiamy się na najważniejszych, z punktu widzenia lekarza rodzinnego, patologiach w obrębie jamy brzusznej. Cz. II obejmuje tematykę dotyczącą badań tarczycy oraz zakrzepicy.

 

Część teoretyczna

Hybrydowy kurs obejmuje wykłady online w formie video na platformie musg.pl

Program wykładów online:

  • wprowadzenie do ultrasonografii
  • praktyczne podstawy diagnostyki USG i prawidłowe obrazy wątroby, dróg żółciowych, pęcherzyka żółciowego, układu moczowego, śledziony, przestrzeni zaotrzewnowej oraz jelit
  • nieprawidłowe obrazy i patologie – przypadki kliniczne

Wszystkie materiały udostępnione zostaną na platformie musg.pl przed rozpoczęciem części praktycznej oraz przez 12 miesięcy po zakończeniu kursu.

 

Część praktyczna

Weekendowe warsztaty praktyczne, podczas których 100% czasu poświęcamy na badania i doskonalenie ultrasonograficznych umiejętności.

To łącznie ok. 11h ćwiczeń na modelach oraz prawdziwych pacjentach z poradni POZ. Zajęcia prowadzone są w 4-osobowych grupach, każda grupa ma dedykowanego trenera.

 

Informacje organizacyjne

Warsztaty praktyczne odbywają się w dniach:

  • 24.02.2024, godz. 9.00 – 15.00
  • 25.02.2024, godz. 9.00 – 15.00

Miejsce warsztatów:

Centrum szkoleniowe USG Trener
ul. Floriańska 6 lok. 9
03-707 Warszawa

Webinar otwierający kurs, nadanie dostępu do materiałów dydaktycznych: 9.02.2024 godz. 19-20

Partnerzy szkolenia:

  

 

 

 

 

 

Szczegóły

Początek:
24 lutego 2024
Koniec:
25 lutego 2024
Koszt:
2990PLN
Witryna internetowa:
https://usgtrener.pl/szkolenie/ultrasonograficzny-niezbednik-lekarza-podstawowej-opieki-zdrowotnej-praktyczny-kurs-hybrydowy/

Miejsce wydarzenia

Centrum szkoleniowe USG Trener
ul. Floriańska 6 lok. 9
Warszawa, 03-707
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia